Lázně Lednice

Lázně Lázně Lázně Lázně Lázně Lázně Lázně Lázně Lázně

O lázních Lednice

10.3.2015

Vyhledávaná turistická destinace i nejmladší lázně České republiky … to jsou Lázně Lednice.

Netušené bohatství – nový pramen jodobromové vody

Již pět let mají lidé možnost využít k léčbě cévních onemocnění, pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických i kožních účinky třetihorní jodobromové vody v Lázních Lednice na Moravě. Jodobromová koupel má kromě léčebných účinků také preventivní, regenerační a omlazující efekt.

Za léčivou jodobromovou vodou můžete nyní jet také do lázní Spa Resort Lednice ****

Původ, složení a účinky jodobromové vody

Jedním ze dvou vrtů, z nichž se miliony let stará mořská jodobromová voda čerpá z hloubky až 1 250 m, disponuje ****Spa Resort Lednice. V místní podzemní kapsli bylo nalezeno ložisko mineralizované jodobromové vody, jejíž obsah jodidů přesahuje 30 mg/l a bromidů mezi 40 – 60 mg/l. Podrobnější složení této vody naleznete na http://www.lazne-lednice.cz/cs/jodobromova-voda.

Balneo provoz v hotelu ****Spa Resort Lednice poskytuje při jodobromové kúře privátní prostor, jelikož koupele jsou ordinovány jednotlivě. Léčivý jod se uvolňuje z koupele o teplotě 37˚C do ovzduší a klient jej tak vstřebává nejen pokožkou a sliznicemi, ale také inhalací. Touto cestou se jod dostává do celého organismu a působí jak jednorázově, tak dlouhodobě.

****Spa Resort Lednice 2015 aneb léčebné koupele, wellness, bazén, infrasauna i koloběžky

Nově otevřený hotel ****Spa Resort Lednice v sobě spojuje jak léčebné programy, tak prostor pro relaxaci a odpočinek uprostřed Lednicko-valtického areálu.

Kromě vodoléčby, léčebných a relaxačních koupelí, fyzioterapeutických cvičení (na objednání), tepelných terapií či masáží nabízí svým klientům také bazén s infrasaunou, půjčovnu koloběžek a holí na Nordic walking. Nabízí také kvalitní zázemí všem cyklistickým nadšencům. Okolí samo láká k dlouhým procházkám, lze však využít i rozsáhlou síť cyklistických stezek, které Vás provedou Lednicko-valtickým areálem.

I přestože jsou Lázně Lednice známé především novogotickým zámkem s rozsáhlou zahradní architekturou v Lednici, dalším zajímavým místem, a to nejen pro své podzemní vinné sklepy, jsou Valtice, stejně tak můžete navštívit CHKO Pálava a Dietrichštejnský Mikulov.

 Další léčebné účinky jodobromové vody

Jodobromová voda má velmi pozitivní účinek na pohybový aparát včetně poúrazových stavů, stavů po ortopedických operacích, artiritidu, osteoporózu, na respirační onemocnění, cévní elasticitu, na některé oční choroby, na léčbu hypertenze a některých kardiovaskulárních onemocnění, léčí kožní onemocnění, má protizánětlivé a hojivé účinky, stimuluje imunitní systém. Doporučuje se také na léčbu některých neurologických onemocnění apod.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.